جاده خاوران ، بعد از گردنه تنباکویی ، روبروی بتن سروش ، جنب گاراژ خراسان ، فروشگاه ابزاربتن

راننده تاورکرین کیست و چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

در بخش تاورکرین درمورد اینکه تاور کرین چیست و برای خرید تاورکرین باید چه کاری انجام داد و کلا چه کاربردی دارد صحبت کردیم. اما بعد از تهیه تاورکرین چه کسی راننده یا اپراتور این دستگاه خواهد بود. در این مقاله درمورد ویژگی های راننده تاورکرین صحبت خواهیم کرد.
تصور اجرای پروژه های ساختمانی بدون وجود تاورکرین این روزها تقریبا غیر ممکن شده و در صنعت جایگاه ویژه ای پیدا کرده. اما چه کسی میتواند کنترل این دستگاه عظیم الجثه را در دست بگیرد؟


راننده تاورکرین به چه کسی میگویند؟

به کسی که بتواند با تجربه و مهارت های لازم کنترل دستگاه تاورکرین را داشته باشد راننده تاورکرین میگویند. شاید به زبان شغل ساده ای به نظر آید درحالی که شغلی پرتمرکز و سخت است. برای راننده تاورکرین شدن باید آموزش های لازم را دید تا هیچ اتفاق ناخوشآیندی رخ ندهد.
راننده تاورکرین علاوه بر داشتن مهارتها، توانایی ها و تجربه کافی نیازمند عملکردی بی نقص در این زمینه می باشد. در غیر این صورت خسارات جبران ناپذیر جانی و مالی ممکن است رخ بدهد. به طور مثال اگر باری به اندازه یک تن به طور ناگهانی از ارتفاع بالا رها شود، یا بازوهای دو تاورکرین به هم برخورد کنند چه حادثه ای رخ میدهد؟
تمام این موارد به تمرکز و مهارت بالای راننده تاورکرین برمیگردد.

وظایف راننده تاورکرین چیست؟

1- یک راننده حرفه ای تاورکرین باید درک کاملی از عملکرد دستگاه، قابلیت ها و محدودیت های آن اطلاع داشته باشد. اپراتورهای تاورکرین علاوه بر نحوه کار با تاورکرین باید درمورد نحوه تعمیر دستگاه در مواقع ضروری اطلاعات داشته باشند. نحوه کار با پدال ها و اهرم های مختلف برای چرخاندن جرثقیل از موارد مهمی بحساب میاد.
2- یک راننده تاور کرین باید به کل عملیات ساخت و ساز نظارت داشته باشند.
3- نیاز به درک اولیه در مورد قطعات دستگاه در صورت نیاز به مونتاژ و راه اندازی دستگاه
4- تحمل کار کردن در شرایط مختلف آب و هوایی

برای خرید یا اجاره تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

چگونه میتوان یک اپراتور تاورکرین شد؟

اگر علاقه مند به انجام کارهای تخصصی ماشین آلات و رانندگی ماشین های سنگین هستید و از مسائل فنی طراحی و ساختمان سازی اطلاعات دارید و با کار در ارتفاعات بلند مشکلی ندارید میتوانید اقدام به گرفتن گواهینامه اپراتور تاورکرین کنید. برای همین باید به موسسات مربوطه برای یادگیری دوره های آموزشی مراجعه کنید و مرحله کارآموزی و عملی و تخصصی.

شرایط لازم جهت گرفتن گواهینامه راننده تاورکرین

• صحت و سلامت روحی و روانی، فیزیکی، شنوایی و بینایی
• توانایی کار در ارتفاع و توان جسمانی بالا رفتن از ارتفاع
• گذراندن دوره اموزشی لازم اصول باربرداری و تجهیزات و ایمنی باربرداری
• گذراندن دوره عملی کار با تاور کرین

برای گرفتن گواهی نامه تاورکرین علاوه بر دانش فنی و آموزش و کارآموزی، دانش علم ریاضی، ساخت و ساز، زبان انگلیسی، داشتن مهارت تصمیم گیری، آمادگی کار به صورت مستقل و تیمی کنترل و مدیریت هم لازمه و خیلی میتونه به راننده تاورکرین حرفه ای شدن کمک کنه.