جاده خاوران ، بعد از گردنه تنباکویی ، روبروی بتن سروش ، جنب گاراژ خراسان ، فروشگاه ابزاربتن

پمپ بتون دکل هوایی و کاربردها

دستگاه و ابزارهای پمپ بتون از انواع گوناگونی تشکیل شده است که دارای مشخصات و کاربردهای گوناگونی دارد. یکی از دستگاه های پمپ بتن ، پمپ بتون دکل هوایی میباشد که در اکثر مارک ها و برندهای گوناگونی همچون برند شوئینگ ، سیفا و … است که جزو محبوبترین برندها در این زمینه هستند. از پمپ بتون دکل هوایی برای انتقال بتون های آماده از میسکر به محل های مختلف میباشد. موارد استفاده از پمپ های بتون هوایی در مناطق و مواقعی کار انتقال محموله در ارتفاعات بالا انجام میشود و کار نیروی انسانی در آن صورت نمی پذیرد ، مورد استفاده نیروهای متخصص و پیمانکاران در پروژه های گوناگون میباشد.

امروزه در اکثر پروزه های ساختمانی و تسهیلاتی بزرگ استفاده از دستگاه های پمپ بتون رایج و ضروری میباشد و از آنجا دستگاه های پمپ بتون انواع مختلفی دارد و هر یک از آنها دارای کاربردهای مشخصی میباشد باید از هریک با توجه به شرایط و نیازهای هر پروژه استفاده کرد به گونه ای که هم کارهای پروژه سریعتر انجام پذیرد و همچنین از نطر صرف هزینه خرید دستگاه های پمپ بتن و اجاره آن مقرون به صرفه باشد که البته این موضوعات توسط پیمانکار و طرح ریز و برنامه ریز هر پروژه صورت میگیرد.

قطعات پمپ بتن دکل هوایی

قطعه ها و دستگاه های پمپ بتن هوایی شامل قطعاتی همچون شیرهای هیدرولیک ، کنترل از راه دور ، بوم ، گیربکس گردش بوم ، سیستم روغن کاری هیدرولیک ، پمپ های هیدرولیک ، شیرهای جک ها ، شیر تعادل ، هیدروموتور همزن و انواع سنسورهای محافظتی میباشد. که کار کنترل دستگاه به وسیله شیرهای هیدرولیکی و توسط ریموت کنترل به اپراتور امکان مانور بالای می دهد.

کاربرد پمپ دکل هوایی

در اکثر پروژه های ساختمانی با ارتفاع بلند ، برای انتقال ، از دستگاه های پمپ بتون دکل هوایی استفاده میشود. برای انتقال محموله و بتون ریزی و ایجاد فوندانسیون در ساختمان ها از دکل هوایی استفاده میشود که پمپ بتون های دکل هوایی در محل بتون ریزی به صورت ثابت نصب و راه اندازی میشود. نیروی محرکه پمپ های دکل هوایی از سیستم و دستگاهی که کامیون میباشد گرفته میشود و انتخاب نوع کامیون برای هر یک از دکل های هوایی به ارتفاع دکل پمپ ها متغییر و بستگی دارد و کار انتقال در دکل های هوایی توسط وان پمپ صورت میپذیرد. یکی دیگر از کاربردهای پمپ بتون دکل هوایی در پروژه ها و کارگاه هایی میباشد که حجم بتن ریزی در محیط زیاد میباشد و مخصوصاً در زمانی که انتقال محموله های بتنی در بالای برجک های ساختمانی باشد.


کارکرد پمپ بتن هوایی

در دستگاه های پمپ بتون هوایی ، پمپ بتون بر روی شاسی کامیون نصب میشود برای انتقال بتن از بازوهای تاشو استفاده میشود که این کار در راستای افقی و عمودی یا قائم انجام میشود و به دلیل دو کارکرد بودن آن ، از اصطلاع پمپ بتون هوایی استفاده میشود. بازوها  دستگیره ها توسط جک های هیدرولیکی باز و بسته میشوند. در زوایای مختلف قرار میگیرند و کار انتقال را به هر سمتی انجام میدهند. بوم پمپ های هوایی می تواند به ورودی های خیلی باریک ساختمان ها یا در کارگاههای سازه های فولادی دسترسی داشته باشد معمولاً این دستگاهها توانایی بتن ریزی درسطوح بالاتر و پایین تر از سطح قرارگیری ماشین را نیز دارا می باشد.