نشانی: جاده خاوران ، بعد از گردنه تنباکویی ، روبروی بتن سروش ، جنب گاراژ خراسان ، فروشگاه ابزاربتن        تلفن:02133466307        email:info[at]abzarbeton.net      دلاوری    09125443940        پاشا    09126168133

Search - K2
Search - SP Page Builder
جستجو -مجموعه ها
جستجو - تماس ها
جستجو - محتوا
جستجو - خبرخوان ها
جستجو - برچسب ها

بلاگ

امروزه با پیشرفت تکنولوژِی ماشین آلات نیز پیشرفت چشم گیری داشته اند. اکنون دیگر برای بتن کاری لازم نیست که کارگران مصالح ساختمانی را برای ساخت یک ساختمان چند طبقه به ارتفاعات بالا ببرند، اکنون با وجود ماشین آلات ساختمانی همانند پمپ بتن ، تاورکرین ( جرثقیل برجی ) کارها راحت شده است. شرکت ابزار بتن خدمات خود را جهت اجرا پروژه های ساختمانی و فروش پمپ بتن و تعمیر پمپ بتون و تاورکرین ها و فروش پمپ بتن دسته دوم معطوف کرده است.

تست التراسونیک بتن (Ultrasonic Testing) یکی از شیوه‌های بررسی کیفیت سازه‌های بتنی به صورت غیر مخرب است که اصول انجام آن بر مبنای فرستادن واژه التراسونیک و فراصوت به داخل سازه بتن است.

این آزمایش ها با در اختیار قرار دادن داده های مختلف سازه های موجود، به کارشناسان و متخصصین این امکان را می دهد تا در خصوص عملکرد، نیاز ها و روش های تعمیرات و بازسازی سازه های بتنی قضاوت و تصمیم گیری نمایند. آزمایش التراسونیک بتن با ارائه مقاومت فشاری نسبی، طول و ابعاد ترک های ایجاد شده در بتن، به طراحان و کارشناسان امکان تصمیم گیری در زمینه طرح های مقاوم سازی و تقویت و یا صحت سنجی عملیات های انجام شده را می دهد. این آزمون در حال حاضر عمدتا مبتنی بر اندازه‌گیری سرعت پالس با استفاده از تکنیک‌های فراصوتی است. این روش به طور گسترده در سراسر جهان مورد قبول بوده و ابزار سبک و قدرتمند مناسبی است که راحت در سایت و نیز آزمایشگاه می‌توان از آن بهرمند شد.

ماشین حمل بتن | ضوابط حمل بتن | حداکثر زمان حمل بتن

در مرحله حمل بتن، عدم جداشدگي، عدم آلودگي به مواد زيا‌ن آور ، عدم تغيير شديد دما و كارآيي بتن از مهمترين اصول است. بديهي است انتخاب نوع وسيله حمل با توجه به شرايط حاكم بر پروژه و محيط كارگاه، دسترسي به وسايل مورد نظر و اقتصادي بودن يا مقرون به صرفه بودن آن صورت مي‌گيرد و بايد حجم بتن مورد نظر را در مدت زمان پيش‌بيني شده منتقل نمايد و انواع وسايل حمل با رعايت نكات مطروحه مي‌تواند بكار گرفته شود، هر چند برخي وسايل حمل ممكن است از مزيت‌هايي نسبت به ساير وسايل برخوردار باشند. تسريع در حمل بتن همواره مي‌تواند مفيد باشد و پوشاندن سطح بتن در طول حمل براي كاهش تبخير توصيه مي‌شود. مسلماً سرعت حمل بتن و حجم آن بايد به نحوي باشد تا از بروز درز سرد در بين لايه‌هاي بتن ريخته شده جلوگيري نمايد.

همیشه قبل از شروع به کار کردن سطح بیرونی حوضچه بتن را به مقدار کمی روغن آغشته کنید تا هنگام کار بتن به آن نچسبد. دقت شود روغن به داخل حوضچه بتن نرود زیرا باعث فاسد شدن بتن میشود. برای این منظور از روغنی استفاده شود که اثر فرسایش روی پلاستیک و قطعات لاستیکی نداشته باشد.

باکس آب یا مخزن آب جک های تزریق بتن پر از آب باشد.

همزن و یا ویبراتور را بکار اندازید. دوغ آب را درون حوضچه بتن بریزید. دوغ آب شامل دو واحد سیمان، یک واحد ماسه و یک واحد آب میباشد. مقدار دوغ آب بستگی به طول لوله ها دارد. برای مسیرهای کوتاه یا وقتیکه شرایط برای بتن ریزی مهیا باشد استفاده از دوغ آب آب و سیمان کفایت میکند.

همان‌طور كه وسايل ايمنى مناسب در هنگام اجراى كار موجب پيشرفت می‌گردد، وسايل و ابزار مناسب هم به‌نوبه‌ی خود می‌تواند در پيشبرد سريع كار، تأثیرگذار باشد. همان طورى كه از نام بتن ِ مگر می‌توان فهمید، با يك عمليات بتن ريزى سر و كار خواهيم داشت. بنابراین براى اجراى آن علاوه بر ابزار ساده‌ی بنّايى از قبيل متر، كمچه، تخته ماله، شمشه‌ی آهنى، شيلنگ تراز، تراز، استامبولى و … به ابزار عمومى ساختمان سازى مثل بيل، فرقون و… نياز بوده و همچنين جهت اجراى صحيح و اصولى بتن ريزى نياز به ماشين آلاتى مثل ميكسر (بتونير)، پمپ بتن، ويبراتور و … خواهيم داشت. در تصاویر زیر می‌توانید پهن کردن بتن و بتن ریزی با استفاده از دستگاه پمپ بتن را ملاحظه نمایید.

بتن آماده چیست؟

بتن آماده یا RMC (Ready-mix concrete) یک نوع خاص از بتن است که در یک کارخانه سیمان یا در یک فضای بچینگ و کارگاهی مخصوص این کار تولید می‌شود و سپس توسط کامیون یا میکسر به محل کار فرستاده می‌شود. روند تولید بتن آماده به‌صورتی انجام می‌گیرد که هنگام استفاده به‌طور کامل مخلوط شده است و ترکیبی کاملاً یکنواخت تحویل سازندگان و پیمانکاران می‌شود؛ به همین دلیل در سایت‌های ساخت‌وساز و پروژه‌های عظیم به‌وفور مورداستفاده قرار می‌گیرد. در مورد تاریخ تولید و عرضه بتن آماده گفته‌های مختلفی وجود دارد که استفاده از آن را به دهه‌های اول قرن بیستم مرتبط می‌دانند.

بتن آماده یکی از راهکارهایی است که در صنعت ساخت و ساز برای مقابله با شلوغی و آلودگی در کسب و کار استفاده می شود. با رشد روزافزون فضای شهری و همچنین محدود شدن فضای کارگاهی، بسیاری از سازندگان و پیمانکاران به استفاده از بتن آماده روی آورده‌اند و به‌عنوان یک محصول مناسب شناخته می‌شود. از طرفی اگر به برخی از ساختمان‌های بزرگ و کوچک نیز نگاه کنیم، می‌بینیم که بخشی از آنها نیاز به تعمیر دارد، اما به دلیل محدودیت در درست کردن بتن تعمیر آن به عقب افتاده است. دقیقاً اینجاست که بتن آماده کارایی خود را نشان می‌دهد و می‌تواند به‌عنوان یک ناجی نگرانی اصلی صاحبخانه‌ها را برطرف کند.

نکات ایمنی درباره تاور کرین|جرثقیل برج

تاورکرین ( جرثقیل برج ) یک وسیله ثابت معمول در محل ساخت ساختمان های بزرگ است. آنها وسایلی قوی و زیبایی ناشناخته هستند ، تاورکرین ها اغلب تا ۱۰۰۰ فوت قد براشفته اند و از دور می توانند غیر قابل دسترسی باشند. کارگران ساختمانی از تاورکرین tower cranrبرای جابجایی آهن آلات ساختمانی ، بتون ، ابزارهای بزرگ شبیه ژنراتورها و قطعات مختلف وسیعی در دیگر مصالح ساختمانی استفاده می کنند. همانطور که نسبت ارتفاع جرثقیل برج و فاصله پشتیبانی آن بزرگ است، و همچنین طول طول انشعاب، حصول اطمینان از عملکرد برج جرثقیل بسیار مهم است.

دستگاه و ابزارهای پمپ بتون از انواع گوناگونی تشکیل شده است که دارای مشخصات و کاربردهای گوناگونی دارد. یکی از دستگاه های پمپ بتون ، پمپ بتون دکل هوایی میباشد که در اکثر مارک ها و برندهای گوناگونی همچون برند شوئینگ ، سیفا و ... است که جزو محبوبترین برندها در این زمینه هستند. از پمپ بتون دکل هوایی برای انتقال بتون های آماده از میسکر به محل های مختلف میباشد. موارد استفاده از پمپ های بتون هوایی در مناطق و مواقعی کار انتقال محموله در ارتفاعات بالا انجام میشود و کار نیروی انسانی در آن صورت نمی پذیرد ، مورد استفاده نیروهای متخصص و پیمانکاران در پروژه های گوناگون میباشد.

 پمپ بتن ثابت 

دستگاهی است که برای انتقال بتن مایع از طریق پمپاژ به ناحیه ساخت و ساز استفاده میشود. با استفاده از پمپ بتن ثابت , بتون به طور مستقیم در محل مصرف ریخته شده و هچ نیازی به حمل بتن با روش های دیگر نیست.استفاده از پمپ زمینی مخصوصا در مواردی که دسترسی به محل بتن ریزی مشکل یا محدود باشد بسیار عالیست در این روش تقریبا هیچ مقداری از بتن تلف نمی شود و نیروی کار کمتری در محل لازم است. پمپ بتون ثابت توسط دو چرخ که به شاسی پمپ وصل می باشد قابل جابجایی است .

تاور کرین ها یکی از پر کاربرد ترین انواع جرثقیل در پروژه های ساخت و ساز ساختمانی و برج ها هستند. برای نصب و طراحی تاورکرین ، چندین الگوی پشت سرهم دارد که با پیگیری مراحل ان کار نصب تاورکرین انجام میپذیرد. مونتاژ و نصب تاورکرین ها عموماً تغییر بسیار زیادی نخواهد داشت و تقریباً بخش ها واجزای مختلف تاورکرین ها یکسان است. در این مقاله نصب و مونتاژ تاورکرین به صورت مرحله به مرحله توضیح داده شده است وهمچنین نکات ایمنی که درهنگام اسمبل کردن بخش های مختلف تاورکرین باید رعایت کرد ، نیز بیان شده است.

تاورکرین ( جرثقیل برجی ) یک وسیله ثابت در محل ساخت ساختمان های بزرگ است. آنها وسایلی قوی و زیبایی ناشناخته هستند ، تاورکرین ها اغلب تا ۱۰۰۰ فوت قد براشفته اند و از دور می توانند غیر قابل دسترسی باشند. کارگران ساختمانی از تاورکرین برای جابجایی آهن آلات ساختمانی ، بتون ، ابزارهای بزرگ شبیه ژنراتورها و قطعات مختلف وسیعی در دیگر مصالح ساختمانی استفاده می کنند. همواره برای ساخت سازه های عظیم مشکل ساخت وجود داشته، بخصوص وقتی کار به ارتفاعات زیادی از سطح زمین می رسد باید وقت و نیرو و هزینه زیادی به کار رود تا مصالح و تجهیزات با وزن و حجم بالا در سازه قابل استفاده شوند.این مشکل در حدود 70 سال پیش با ساخت نخستین تاور کرین ها تا حدود زیادی مرتفع گردید اولین تاورکرین بوسیله یونانی های باستان اختراع شد و با نیروی کارگران کار می کرد

پمپ بتن دستگاهی برای انتقال بتن مایع است که در محیط های ساختمان سازی استفاده میشود ، دستگاه پمپ بتن از طریق پمپاژ ، کار انتقال و بتن ریزی را انجام میدهد و یکی از عوامل مهم در پروژه های ساختمان سازی میباشد ، همچنین استفاده از پمپ بتون روش مناسبی برای بتن ریزی در فضاهای محدود و یا خارج از دسترس مانند بتن ریزی در ساختمانهای مرتفع ، میباشد. دستگاه ها و ابزارآلات پمپ بتن خود نیز انواع گوناگونی دارد که در این مطلب به انواع پمپ بتن شامل پمپ بتن بوم ، پمپ بتن ایستا یا پمپ بتن تریلر ، پمپ بتن تخصصی که از مهمترین ها به شمار میرود را بررسی می کنیم و کاربردهای انواع پمپ بتن را توضیح میدهیم.